Siiami

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Rejestracja JDG

Kancelaria prawna Gdańsk, Warszawa
Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej online w Polsce

Załóż JDG z pełnym wsparciem ekspertów

Jeśli planujesz założenie działalności gospodarczej, nasza Kancelaria pomoże poprawnie zarejestrować Twoją firmę. Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej, dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojej nowej działalności.

Nasza oferta JDG

Proces zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej, wybór formy opodatkowania oraz ubieganie się o ulgę na start – te elementy mogą wydawać się mało intuicyjne dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy. Nasza Kancelaria specjalizująca się w rachunkowości, podatkach oraz prawie oferuje kompleksową usługę, składającą się z:

Założenia jednoosobowej firmy JDG

Konsultacji, polegającej na omówieniu kosztów prowadzenia działalności

Doradztwa w kwestii wyboru opodatkowania

Obsługi księgowości Twojej firmy przez miesiąc w cenie

Realizacja usługi założenia działalności gospodarczej

Jak wygląda nasza usługa?

1. Omówienie wyboru formy prowadzenia działalności - skala podatkowa czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych?

Nasza usługa rozpoczyna się od trwającej około godziny konsultacji, w której dobieramy najbardziej optymalną formę opodatkowania do specyfiki działalności, którą chcą Państwo prowadzić.

2. Omówienie kosztów prowadzenia Jednoosobowej Działalności Gospodarczej

Przekażemy wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym poznają Państwo koszty prowadzenia JDG.

3. Pomoc w Rejestracji Firmy, wpis do CEiDG

Krok po kroku przeprowadzamy Państwa przez proces założenia Jednoosobowej Działalności Gospodarczej, rejestrację w odpowiednich urzędach i uzyskanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), numerów NIP oraz REGON.

4. Obsługa rachunkowa Twojej jednoosobowej firmy

Rozliczamy pierwszy miesiąc księgowości Państwa świeżo założonej JDG w ramach całej usługi. Jeśli po tym czasie uznają nas Państwo za wiarygodnego partnera - usługi rachunkowe mogą być realizowane w ramach stałej obsługi.

Cennik

400zł netto + VAT 23%

W skład usługi wchodzi:

Godzinna konsultacja

Pomoc w rejestracji JDG

Jeden miesiąc obsługi rachunkowej

Skorzystaj z naszej oferty dla firm już od pierwszego dnia działalności

Tworzymy zespół specjalistów z doświadczeniem w zakresie prawa, rachunkowości oraz legalizacji pobytu. Korzystając z naszych usług, masz gwarancję obsługi przez profesjonalistów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i aktualizują wiedzę o zmieniające się przepisy prawa.

Unikaj błędów w rozliczeniach podatkowych czy prawie i skoncentruj się na rozwoju swojego biznesu. Nie trać czasu na prowadzenie ewidencji księgowej – zrobimy to za Ciebie! Jako Twój partner, zajmiemy się wszystkimi aspektami prawnymi oraz finansowymi.

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej online w Polsce

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jednoosobowa działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa wykonywana w sposób ciągły i profesjonalny. Ta forma prowadzenia działalności działalności umożliwia korzystanie z uproszczonych form księgowości i opodatkowania, co w przypadku wielu przedsiębiorców okazuje się bardzo korzystne. Prowadzona jest przez jedną osobę, która jest zarówno właścicielem, jak i jedynym przedstawicielem tej działalności.

W tej formie prowadzenia działalności właściciel osobiście odpowiada za zobowiązania finansowe firmy. Właściciel jest odpowiedzialny za podejmowanie wszystkich kluczowych decyzji strategicznych i operacyjnych. Według ustawy Prawo Przedsiębiorców działalność ma być prowadzona w sposób ciągły i powtarzalny.

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga mniejszych formalności, niż w przypadku innych przedsiębiorstw, np. spółek. Prowadzenie działalności jednoosobowej to też mniejsze wymagania co do prowadzenia sprawozdań finansowych, a także prostsza struktura organizacyjna – nie ma wymogu tworzenia organów zarządzających, czy organów nadzoru.

Przyszły przedsiębiorca ma prawo nadać firmie własną nazwę oraz wybrać formę opodatkowania.

Koszty uzyskania przychodu to wydatki, które przedsiębiorca ponosi w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Mogą to być np. zakup materiałów, wynajem biura, koszty transportu. Przedsiębiorca może je odliczyć od przychodu, co zmniejsza podstawę opodatkowania. Ważne jest prawidłowe dokumentowanie tych kosztów i ich ewidencjonowanie do podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub za pomocą pełnej księgowości.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów to uproszczona forma ewidencji, którą mogą prowadzić mali przedsiębiorcy, w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Służy do rejestrowania przychodów i kosztów związanych z prowadzoną działalnością. Na jej podstawie oblicza się dochód i podatek dochodowy. Cudzoziemcy prowadzący działalność w Polsce również mogą korzystać z tej formy księgowości, jeśli spełniają określone warunki.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która forma prowadzenia działalności jest lepsza. Wszystko zależy od rodzaju zawodu, który planujesz prowadzić, ponieważ dla małego przedsiębiorstwa w Polsce założenie działalności jednoosobowej jest znacznie łatwiejszym rozwiązaniem pod względem zarządzania działalnością gospodarczą, choć czasami wymagana jest również rejestracja firmy.

Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą musi opłacać składki na ubezpieczenie społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne, a także odprowadzać podatek dochodowy według wybranej przez siebie formy opodatkowania. W zależności od tego, która forma rozliczania będzie korzystniejsza dla danego przedsiębiorcy, będzie obowiązywał go:

  • Podatek oparty o zasady ogólne – najbardziej popularna forma dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, obliczany według progresywnej skali podatkowej, gdzie przy dochodach do 120 tys. zł w skali roku będzie to 12%, a powyżej tej kwoty 32%.

  • Podatek liniowy – stała stawka opodatkowania, wynosząca 19% dochodu.

  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – podatek opłacany na podstawie różnych wartości osiąganych przychodów, ma różne stawki, od 2 do 17%.

Należy pamiętać, że przedsiębiorca może też odliczać od dochodu różnego rodzaju koszty związane z prowadzeniem działalności, np. koszty zakupu materiałów, koszty energii, wynagrodzenia pracowników (jeśli zatrudnia), składki ZUS, koszty uzyskania przychodów (np. reklama, szkolenia).

Siiami